Edit KATEGORIA > przepisy strony z aktami prawnymi

T tagi (domyślna) : prawo
Edit
Internetowy System Aktów Prawnych

Internetowy System Aktów Prawnych


TAGI: prawo

Edit
Dzienniki Ustaw

Rządowe Centrum Legislacji - Dzienniki Ustaw


TAGI: prawo

Edit
Interpretacja indywidualna StockPhotos

Interpretacja indywidualna sprzedaży zdjęć przez internet.


TAGI: prawo, stock photos

Edit
Niezgodność towaru z umową - formularz

Wzór protokołu reklamacyjnego towaru niezgodnego z umową. Poradnik dla konsumentów korzystających z uprawnień wynikających z ustawy: O szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej.


TAGI: przepisy, prawo, konsument, reklamacja, niezgodność, towaru, umową, konsumenckie, prawa, sprzedaży, klient, federacja, ochrona, formularz

Edit
Dziennik Internautów (DI)

Internet w życiu i biznesie. Porady, wywiady, interwencje, bezpieczeństwo w Sieci, technologia.


TAGI: portal informacyjny, finanse, porady, prawo, biznes, interwencje

Edit
The Intellectual Property Wiki

The Intellectual Property Wiki is designed to encourage collaboration among our members and contributors in developing a common resource of knowledge about Intellectual Property (including trademark, copyright, etc.), privacy and private property rights that you need to be aware of any time you are creating or submitting content.


TAGI: prawo, intellectual rights, copyrights

Edit
Umowa najmu

Jak zawrzeć bezpieczną umowę najmu? Jak rozwiązywać konflikty z najemcą? Jaki wzór umowy najmu wybrać? Radzi prawnik z kancelarii adwokackiej w Krakowie.


TAGI: prawo, umowy

Edit
Ustawa o sądach powszechnych 2017

Ustawa o sądach powszechnych 2017 - co się zmieni w pracy sądów i co będą z tego mieli zwykli obywatele? Wyjaśniamy szczegóły przyjętych zmian w prawie.


TAGI: prawo, ivrp, sądownictwo

Edit
Raport o sądach. Wyręczamy think tanki

Ponieważ dziś jest taka piękna pogoda, postanowiłem zainteresowanym dziennikarzom i posłom robić mały prezent i wyręczyć think tanki i wyszperać konkretne dane (głównie pochodzące ze źródeł rządowych) na temat korupcji, przestępczości i sprawności polskich sędziów i stosunku obywateli do sądownictwa. Nie wierzę już, że to uczyni debatę bardziej racjonalną, ale może niektórym z was ułatwia pracę.


TAGI: prawo, ivrp

Edit
Tak PiS chciało ograć prezydenta

Kluczowe przy podejmowaniu przez prezydenta Andrzeja Dudę decyzji o zawetowaniu ustaw sądowych było to, że podczas prac w Sejmie politycy PiS oraz członkowie rządu kilkakrotnie próbowali go ograć i odebrać mu kompetencje. Pierwsze skrzypce w tej operacji grał szef resortu sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, dawny patron Dudy.


TAGI: prawo, ivrp

Edit
Wynajem mieszkania

Naprawa i konserwacja, drobne remonty oraz obowiązek utrzymania lokalu we właściwym stanie technicznym, to niektóre z obowiązków spoczywających na najemcy. Wynajmując mieszkanie, warto poznać prawa i obowiązki obu stron umowy, dzięki czemu będziemy wiedzieć, czego możemy oczekiwać oraz co jest od nas wymagane.


TAGI: prawo, wynajem mieszkania

Edit
Drony: Gdzie moża latać, a gdzie nie?

Prawo odnośnie latania dronami jest zawiłe. Gdzie można latać dronem, kiedy można? Jak zmieniają się przepisy w zależności od wagi drona? Czy można nagrywać sąsiadkę... no ok, za bardzo polecieliśmy. Oto rzetelna wiedza o dronowaniu.


TAGI: prawo, drony

Edit
Od kukurydzy do PiS

Trudno mi sobie wyobrazić jakiegokolwiek polityka europejskiego, który wraca z Brukseli czy Strasburga i mówi obywatelom: zgodziłem się na to, że prawo unijne ma pierwszeństwo nad naszą konstytucją. Nie powie tego, chociaż tak właśnie jest - z dr Piotrem Bogdanowiczem rozmawia Grzegorz Sroczyński.


TAGI: prawo, ivrp, konstytucja, prawo unijne


© 2013 Tomiga