Edit KATEGORIA > Najnowsze 25 ostatnio dodanych linków w serwisie

T nowe (ostatnio dodane)
Edit
Migranci ekonomiczni, czyli kto?

Kurdowie, Syryjczycy, Afgańczycy — to narodowości, jakie można spotkać na polsko-białoruskim pograniczu. Choć nie wszyscy uciekają przed bezpośrednim zagrożeniem życia, trajektorię ich migracji wyznaczają zazwyczaj konflikty zbrojne i kryzysy gospodarcze. W uzyskaniu statusu uchodźców nie pomaga im archaiczne prawo międzynarodowe, pisane po drugiej wojnie światowej. - W Polsce jest milion migrantów ekonomicznych, a kryzys, w który uwikłanych jest kilka tysięcy osób, jest przedstawiany


TAGI: ivrp, migranci

Edit
Księgowa od terroryzmu.

Przez lata zajmowała się księgowością, dziś zarządza kluczowym departamentem w ABW odpowiadającym za walkę z terroryzmem. Eliza Wójcik to przykład jednej z najbardziej zadziwiających karier w służbach specjalnych w czasie rządów PiS.


TAGI: ivrp, eliza wójcik

Edit
Rzeczpospolita antyszczepionkowa

Przez ostatnie miesiące zastanawialiśmy się, dlaczego rząd jest bierny w sprawie obostrzeń związanych z czwartą falą pandemii koronawirusa. Minister zdrowia Adam Niedzielski właśnie udzielił nam klarownej odpowiedzi. Ważniejsze od zdrowia i życia milionów Polaków jest to, żeby nie zdenerwować małego, acz głośnego, środowiska antyszczepionkowców.


TAGI: ivrp, zdrowie, koronowirus, covid

Edit
Afera email - Pawel Majewski

"Nie ma się co dłużej oszukiwać. W tych wyborach zostało zweryfikowane przywództwo wyborcze Mateusza. Zweryfikowane negatywnie. Z tym premierem nie wygramy już żadnych wyborów" — pisał Paweł Majewski w e-mailu do Joachima Brudzińskiego. Wiadomość to kolejna odsłona tzw. afery e-mailowej.


TAGI: ivrp, paweł majewski, afera e-mail

Edit
CAST and CONVERT MS SQL

Reference for the CAST and CONVERT Transact-SQL functions. These functions convert expressions from one data type to another.


TAGI: sql, t-sql, ms sql

Edit
MS SQL Data types

This article provides a summary of the different data types available in SQL Server.


TAGI: sql, t-sql, data types, ms sql

Edit
Shiny - CheatSheet


TAGI: cheat sheet, r, rstudio, shiny

Edit
cheatsheets/regex.pdf at main · rstudio

RStudio Cheat Sheets. Contribute to rstudio/cheatsheets development by creating an account on GitHub.


TAGI: regex, regular expression

Edit
RStudio shortcuts


TAGI: r, rstudio

Edit
Rubular: a Ruby regular expression edito

Ruby-based regular expression editor/tester


TAGI: programming, development, tool, regex, regular expression, tester, editor, regexp, ruby, rails

Edit
regex101: build, test, and debug regex

Regular expression tester with syntax highlighting, explanation, cheat sheet for PHP/PCRE, Python, GO, JavaScript, Java. Features a regex quiz & library.


TAGI: python, php, javascript, regex, regular expression, debugger, explainer, helper, tester, match, pcre, golang, editor

Edit
RStudio | Open source & professional

RStudio provides free and open source tools for R and enterprise-ready professional software for data science teams to develop and share their work at scale.


TAGI: r, rstudio

Edit
Databases using R

Databases using R


TAGI: r, rstudio

Edit
W3Schools Online Web Tutorials

Well organized and easy to understand Web building tutorials with lots of examples of how to use HTML, CSS, JavaScript, SQL, Python, PHP, Bootstrap, Java, XML and more.


TAGI: tutorials

Edit
Using flexdashboard • flexdashboard

Using flexdashboard • flexdashboard


TAGI: r, flexdashboard

Edit
Dashboard basics • flexdashboard

Dashboard basics • flexdashboard


TAGI: r, flexdashboard

Edit
R Markdown Format for Flexible Dashboard

R Markdown Format for Flexible Dashboards • flexdashboard


TAGI: r, flexdashboard

Edit
R Markdown

Turn your analyses into high quality documents, reports, presentations and dashboards with R Markdown. Use a productive notebook interface to weave together narrative text and code to produce elegantly formatted output. Use multiple languages including R, Python, and SQL.


TAGI: r, r markdown

Edit
R Markdown - Tutorial

Turn your analyses into high quality documents, reports, presentations and dashboards with R Markdown. Use a productive notebook interface to weave together narrative text and code to produce elegantly formatted output. Use multiple languages including R, Python, and SQL.


TAGI: r, r markdown

Edit
R Markdown - cheatsheet


TAGI: markdown, cheat sheet, r, r markdown

Edit
Od kukurydzy do PiS

Trudno mi sobie wyobrazić jakiegokolwiek polityka europejskiego, który wraca z Brukseli czy Strasburga i mówi obywatelom: zgodziłem się na to, że prawo unijne ma pierwszeństwo nad naszą konstytucją. Nie powie tego, chociaż tak właśnie jest - z dr Piotrem Bogdanowiczem rozmawia Grzegorz Sroczyński.


TAGI: prawo, ivrp, konstytucja, prawo unijne

Edit
Ile prądu w miesiącu zużywają urząd

Urządzenia elektryczne to kłopotliwi udziałowcy naszych rachunków za prąd. Choć za siebie nie zapłacą, to na zasilaniu potrafią robić całkiem przydatne rzeczy. Jak ocenić ile kosztuje granie w gry i dlaczego ładowanie telefonu jest tańsze, niż jedzenie zupek chińskich?


TAGI: prąd, ekologia

Edit
Więcej na agitację przed wyborami

Rząd chce podnieść limit wydatków komitetów wyborczych w wyborach do Sejmu - o 10 groszy na wyborcę. Tłumaczy to wzrostem cen - pisze "Rzeczpospolita".


TAGI: ivrp

Edit
7 grzechów Adama Glapińskiego

Adam Glapiński znów zaskoczył wyższą niż spodziewana podwyżką stóp procentowych. Jest kontrowersyjnym szefem NBP, co dobitnie uwypuklił najnowszy ranking magazynu "Global Finance". Prezes "polskiego FED" znalazł się w gronie najgorszych prezesów banków centralnych w Europie. Na swoim koncie ma kilka kardynalnych zaniechań, przez które - w oczach wielu niezależnych ekspertów - traci wiarygodność, a my "zyskujemy" szalejącą drożyznę.


TAGI: nbp, ivrp, adam glapinski

Edit
Denon AVR-X2600H Firmware changelog

AVR-X2600H のファームウェアアップデート履歴です。AVR-X2600H は、ネットワーク機能を利用して本体のファームウェアをアップデートまたはアップグレードする機能を搭載しております。これにより、さまざまな機能の追加や動作の改善をオンラインで提供いたします。ファームウェアアップデートは最新のアップデートを行うと、それ以前のアップテートも適用されます。


TAGI: denon, firmware update, avr-x2600h, firmware, changelog


© 2013 Tomiga